ישיבת שבי שומרון ישיבה גבוהה- הסדר

מבזקי הישיבה
 • חדש: שבתות אירוח בישיבה!

  חדרים ממוזגים ♦ חדר אוכל ל-60 סועדים ועוד...

  לאירועים ושבתות משפחתיות

  לפרטים והזמנות: 054-5994724

 • חדש באתר!!

  בית מדרש on-line: סרטוני פרשת שבוע, מאמרים וכתבי הוצאת הישיבה

 • חדש: עלון תורה בשומרון

  עלון חדש מבית ישיבת שבי שומרון שניתן לקריאה תחת קטגוריית בית מדרש on-line

המלץ עלינו

מכיר חברים נוספים שיתעניינו
בבניין התורה בעם ישראל ?

הרשמה לרשימת תפוצהשלח

מרגש: תלמיד הישיבה הסובל משיתוק מוחין סיים את הש"ס

סיום הש"ס הוא לא דבר של מה בכך גם אצל בחורי ישיבה, במיוחד שהמסיים הוא תלמיד שיעור א' הלוקה בשיתוק מוחין ואת הש"ס הוא מסיים בפעם הרביעית. אורי יצחק שחור, מרותק לכיסא גלגלים, אך כל המוגבלויות האלו לא מפריעות לו ללמוד בישיבה כאחד התלמידים, וכאמור גם לסיים את הש"ס, באירוע גדול שנערך לכבודו אתמול בישיבת שבי-שומרון.

 

אורי-יצחק התחיל השנה שיעור א' בישיבה לאחר שסיים את לימודיו בישיבה התיכונית נחלת ישראל במגדל העמק, שכבר שם הוא החל להתקדם בלימוד הגמרא, להתחיל מסכתות ולסיימם. במהלך השנים האחרונות, הגמרא שמונחת כדרך קבע בידיו, נהפכה לחלק בלתי נפרד מחייו של אורי-יצחק ומעטות הם הפעמים בהם ניתן לראות אותו מבלי שהוא מעיין בה.

 

בישיבת שבי שומרון נעשו מאמצים רבים על מנת לקבל את אורי-יצחק באופן שהכי יקל עליו את ההתנהלות היום יומית. הישיבה התאימה את עצמה לצרכיו, ותלמידי הישיבה עוזרים לו בכל מה שהוא צריך, החל מהפרטים הקטנים והפשוטים, וכל זה מתוך שמחה ואהבה גדולה. את הבחירה ללמוד דווקא בישיבת שבי שומרון עשה אורי מתוך ידיעה שהאווירה הכללית בישיבה של שמחה בלימוד, הקפת הש"ס וידיעתו, תתרום לו רבות להתקדם בלימוד הגמרא כפי שהוא רוצה מתוך תמיכה והכוונה של צוות הישיבה.

 

ראש הישיבה, הרב יהושע מרדכי שמידט, אמר באירוע שאורי יצחק מחייב את לומדי התורה במסירות הנפש שלו ללימוד התורה ולהשקעה בה למרות המוגבלויות שמפריעות לו. "זאת זכות גדולה שלנו לראות הערב את אורי יצחק מסיים את הש"ס, אשרינו שזכינו שהוא בחר ללמוד בישיבה שלנו ושיש לנו בחור עם עוצמות גדולות ושאיפות גבוהות" אמר הרב שמידט.