ישיבת שבי שומרון ישיבה גבוהה- הסדר

  • מזל טוב

    ניסיון

המלץ עלינו

מכיר חברים נוספים שיתעניינו
בבניין התורה בעם ישראל ?שלח

תתחילו להתרגל: ישיבת שבי שומרון שינתה את שמה

באירוע מיוחד בבית המדרש של הישיבה הגבוהה- הסדר בישוב שבי שומרון, הוכרז שמה החדש של הישיבה, ישיבת 'נחלת יוסף'. מלבד המיקום של הישיבה הצופה לעבר קברו של יוסף הצדיק בשכם, השם החדש הוא גם לזכרו של הצדיק הרב יוסף שוורץ זצ"ל, הסבא מנתניה, שאליו הייתה הישיבה קשורה כבר שנים ארוכות לפני פטירתו. באירוע השתתפו רבנים ואנשים אשר הכירו את הרב שוורץ והיו ממוקירי דרכו. הרבנים והאנשים אשר היו בקשר עם הרב שיתפו בחוויותיהם מהשהייה במחציתו של הרב את האורחים הרבים, ואת הורי תלמידי הישיבה.

ראש ישיבת 'נחלת יוסף' בשבי שומרון, הרב יהושע מרדכי שמידט, סיפר כיצד נולד הקשר המיוחד עם הסבא הרב שוורץ זצ"ל ועל ההחלטה לקרוא לישיבה על שמו: "החלטנו לקרוא את הישיבה על שמו של הסבא מנתניה, בכדי להדגיש את הנקודה שצריך להרבות באהבת ישראל". עוד הוסיף וסיפר הרב שמידט כי "הרב שוורץ היה ידוע מאוד באהבת ישראל שלו לכל אחד ולא משנה מי הוא היה. גם את האדם שהיה נמצא במקום הכי נמוך הרב היה מקרב, ולכן הוא היה נקרא סבא, וזאת הייתה גדולתו".

תלמידי הישיבה שיתפו גם הם מהיכרותם עם הרב אשר היה מגיע לאירועים שלהם: חתונות ובריתות. הרב שוורץ היה אף קשור לישוב שבי שומרון עצמו והשתתף בשמחת בית השואבה ואירוע הכנסת ספר תורה אשר התקיימו בישוב.

קודם לאירוע, קיימו תלמידי הישיבה סיום ש"ס אשר אותו למדו הבחורים יחד במהלך חופשת בין הזמנים ו'זמן אלול'. זוהי השנה השנייה אשר התלמידים מפתיעים את ראש הישיבה ומארגנים סיום של הש"ס.

כמו כן התקיים סיום של פרק יומי במשניות של ילדי הישוב אשר לומדים מידי יום במסגרת הישיבה חצי שעה. לשמחת כולם במעמד מרגש זה הוכרז על הקמת תכנית חדשה לילדי הישוב מטעם הישיבה. תוכנית זו נקראת 'מתיבתא' בה ילמדו ילדי כיתות ז-ח עמוד גמרא יומי. התוכנית תיפתח אי"ה מיד לאחר החגים.

בהתייחסותו לסיומים אמר הרב שמידט כי זוהי ההוכחה כי הישיבה הולכת בדרכו של הרב שוורץ זצ"ל אשר הייתה אצלו חשיבות גדולה ללימוד התורה ואף זכה בעצמו להיות מתלמידיו של הסטייפלר, הרב יעקב ישראל קנייבסקי זצ"ל. "אנו בישיבה מקווים להמשיך בדרכו של הרב שוורץ גם בנושא לימוד התורה וגם באהבת ישראל הגדולה שהייתה לו" סיכם הרב.